valníková nástavba s plachtouValníková  nástavba je určena pro přepravu převážně průmyslového zboží, které je možno v případě potřeby chránit proti povětrnostním vlivům plachtou.

 


Snímatelná stavebnicová nástavba je připevněna k podvozku vozidla šrouby prostřednictvím upevňovacích bodů v souladu s pokyny výrobce podvozku.
Pomocný a nosný rám je svařen z tenkostěnných ocelových profilů, případně je sešroubován ze speciálních profilů ze slitiny hliníku. Ložná plocha valníku je tvořena standartně vodovzdornou překližku s protiskluzovým povrchem. Dle požadavku je možné alternativní provedení (ocelový plech, Al plech, …).
V podlaze nebo obvodovém profilu rámu mohou být umístěna kotevní oka.
Čela a bočnice jsou sestavena ze speciálních profilů ze slitiny hliníku. Výška bočnic je dána požadavkem zákazníka v rámci dostupnosti na trhu. zajištění bočnic je realizováno standartně vnitřními mechanismy v zámkovém profilu bočnic.
Boční sloupky se nejčastěji používají rychloupínací, v případě provedení valníku s plachtou s nástavcem pro uchycení sloupku plachtové konstrukce.
Konstrukce plachty je kombinací ocelových tenkostěnných profilů a trubek ze slitiny hliníku. Tuhost plachtové konstrukce na bocích zabezpečují dřevěné latě nebo profily ze slitiny hliníku.
Plachta je vyztužena v rozích, v místech sloupků, příčníků a podélníků a dle požadavku opatřena upínacími a zajišťovacími prvky.
Vozidlo je v souladu s požadavky vyhlášky č. 341/2002 Sb. ve znění vyhlášky č. 100/2003 Sb. vybaveno ochrannými prvky, osvětlením a značením.

valníková nástavba s plachtou  na voze Avia  valníková nastavba zelená  valníková nástavba - zadní pevné dveře 

 Další fotografie valníkových nástaveb naleznete ZDE.