mrazírenská nastavba na Ford TransitMrazírenská nástavba je určena pro přepravu převážně potravinářského zboží, přičemž je nutné dodržet potřebné hygienické podmínky a předpisem určenou vnitřní teplotu po celou dobu přepravy.

Chladící nástavba se zesílenou izolací, odpovídající po doplnění vhodným chladícím agregátem třídě FRA, FRB a FRC zajistí  zachování stálé teploty +12 až –20°C.Snímatelná uzavřená skříň je připevněná k podvozku šrouby prostřednictvím upevňovacích bodů v souladu s pokyny výrobce podvozku. Strop, boční stěny a čelní stěny tvoří izolační PU panely oboustranně opláštěné laminátem. U vozidel s vyšší tonáží je pevnost panelů zvýšena jednostranně nebo oboustranně vrstvou překližky tl. 4 mm. Tloušťky panelů se nejčastěji pohybují v rozsahu 60 až 100 mm a skladba skříně je dána jejich kombinací. V čelní stěně jsou vlepeny výztuhy pro upevnění chladícího agregátu. Podlaha nástavby je řešena jako samonosný panel minimálně tl. 100 mm se zalepenými úchyty pomocného rámu. Nášlapná plocha podlahy je tvořena standardně vodovzdornou překližkou s vrstvou lité pryskyřice s protiskluzovým povrchem. Alternativně lze zhotovit nášlapnou plochu podlahy s litou pryskyřicí s hladkým povrchem, případně nerez plechem, hliníkovým plechem hladkým nebo výstupkovým apod. Vzájemné spojení panelů je realizováno vlepením do speciálních rohových lišt, vyrobených ze slitiny hliníku.
Zadní dveře (dvoukřídlé, jednokřídlé, výklopné) a boční dveře (křídlové, posuvné) jsou opatřeny vícebřitým PVC těsněním. Tloušťka panelu dveří se pohybuje mezi 65 až 85 mm. Dveře jsou standardně zasazeny do rámu, svařeného z tenkostěnných profilů nerez oceli. Dveřní kování je vyrobeno z pozinkované oceli (panty a uzávěry) nebo z nerez oceli. Na zadních dveřích jsou standardně montované vnější tyčové uzávěry.
Osvětlení vnitřního prostoru nástavby je nejčastěji ovládáno vypínačem v kabině řidiče a jeho činnost je signalizována kontrolkou nebo dveřním spínačem.
Vozidlo je v souladu s požadavky vyhlášky č. 341/2002 Sb. ve znění vyhlášky č. 100/2003 Sb. vybaveno ochrannými prvky, osvětlením a značením.

nástavba s akumulačním chlazením

Nástavba je určena pro rozvoz hluboko zmrazených potravin, zejména v podmínkách městského provozu s větší frekvencí zastávek spojených s vykládkou.
Snímatelná uzavřená skříň je připevněná k podvozku vozidla šrouby prostřednictvím upevňovacích bodů v souladu s pokyny výrobce podvozku.
Strop tl. 100 mm, boční stěny tl. 100 mm a čelní stěny tl. 100 mm tvoří izolační PU panely oboustranně opláštěné laminátem. Do stropního panelu jsou vlepeny výztuhy pro upevnění chladících desek. Podlaha nástavby je řešena jako samonosný panel tl. 120 mm se zalepenými výztuhami pro upevnění pomocného rámu a chladícího agregátu. Ložná plocha podlahy je tvořena litou pryskyřicí s hladkým povrchem, případně jiným vhodným materiálem. Vzájemné spojení panelů je realizováno vlepením do speciálních sklolaminátových rohových lišt a snýtováním.
Nástavba je osazena na každém boku zpravidla třemi nebo čtyřmi křídlovými dveřmi tl. 100 mm o rozměrech 650 x 850 mm. Dveře jsou opatřeny PVC těsněním, nerez kováním a zapuštěnými nerez uzávěry. Dle požadavků je možno nástavbu doplnit i zadními dvoukřídlými dveřmi.
Chladící agregát, umístěný na přední levé straně pod nástavbou je spojený s chladícími deskami upevněnými na stropě uvnitř skříně. Vnitřní prostor skříně je možné konstrukcí rozdělit na jednotlivé boxy.
Osvětlení vnitřního prostoru zabezpečují svítilny ovládané z kabiny řidiče, jejichž činnost je signalizována kontrolkou na palubní desce.
Nástavba je v souladu s vyhláškou č. 102/95 Sb. vybavena doplňkovými obrysovými světly, bočními obrysovými světly s odrazkami, bočním ochranným zařízením, předepsaným značením apod. Chladírenská nástavba slouží k přepravě potravin, nebo jiných produktů, které vyžadují zachování stálé teploty +12 až 0°C (+12 až –20°C) a potřebné hygienické podmínky.  Materiál použitý na výrobu nástavby je z hlediska hygienických podmínek vyhovující a je k dispozici schvalovací certifikát od hlavního hygienika ČR.