chladirenska nastavba

Chladírenská nástavba je určena pro přepravu převážně potravinářského zboží, přičemž je nutné dodržet potřebné hygienické podmínky a předpisem určenou vnitřní teplotu po celou dobu přepravy.

Chladírenská nástavba s normální izolací, odpovídající po doplnění vhodným chladícím agregátem třídě FNA zajistí zachování stálé teploty +12 až 0°C.
Snímatelná uzavřená skříň je připevněná k podvozku šrouby prostřednictvím upevňovacích bodů v souladu s pokyny výrobce podvozku.
Strop, boční stěny a čelní stěny tvoří izolační PU panely oboustranně opláštěné laminátem. U vozidel s vyšší tonáží je pevnost panelů zvýšena jednostranně nebo oboustranně vrstvou překližky tl. 4 mm. Tloušťky panelů se nejčastěji pohybují v rozsahu 40 až 60 mm a skladba skříně je dána jejich kombinací. V čelní stěně jsou vlepeny výztuhy pro upevnění chladícího agregátu. Podlaha nástavby je řešena jako samonosný panel minimálně tl. 80 mm se zalepenými úchyty pomocného rámu. Nášlapná plocha podlahy je tvořena standardně vodovzdornou překližkou s vrstvou lité pryskyřice s protiskluzovým povrchem. Alternativně lze zhotovit nášlapnou plochu podlahy s litou pryskyřicí s hladkým povrchem, případně nerez plechem, hliníkovým plechem hladkým nebo výstupkovým apod. Vzájemné spojení panelů je realizováno vlepením do speciálních rohových lišt, vyrobených ze slitiny hliníku.
Zadní dveře (dvoukřídlé, jednokřídlé, výklopné) a boční dveře (křídlové, posuvné) jsou opatřeny vícebřitým PVC těsněním. Tloušťka panelu dveří se pohybuje mezi 40 až 55 mm. Dveře jsou standardně zasazeny do rámu, svařeného z tenkostěnných profilů nerez oceli. Dveřní kování je vyrobeno z pozinkované oceli (panty a uzávěry) nebo z nerez oceli. Na zadních dveřích jsou standardně montované vnější tyčové uzávěry.
Osvětlení vnitřního prostoru nástavby je nejčastěji ovládáno vypínačem v kabině řidiče a jeho činnost je signalizována kontrolkou nebo dveřním spínačem.
Vozidlo je v souladu s požadavky vyhlášky č. 341/2002 Sb. ve znění vyhlášky č. 100/2003 Sb. vybaveno ochrannými prvky, osvětlením a značením.

chladirenská nastavba peuegot  izotermická nástavba  chladírenská nástavba citroen

Další fotografie chladírenských nástaveb a vestaveb - izotermů naleznete ZDE.